Клей для плитки

Ceramic M-21
клей для плитки

  • зручний у роботі
  • морозостійкий
  • водостійкий
  • для внутрішніх та зовнішніх робіт
  • екологічно чистий

Описова характеристика

Призначення та властивості

Клей CERAMIC M-21 – суха суміш на цементній основі, яка використовується для облицювання плиткою з мармуру, мозаїки та скла (розмірами 300мм х 300мм і більше, та водопоглинанням менше 0,5%) бетонних, цегляних, цементно-піщаних та інших мінеральних поверхонь, що піддаються періодичним деформаціям через фізичні навантаження (в процесі їх експлуатації) та впливам атмосферних явищ. Також клейову суміш можна використовувати для облицювання басейнів,підлог з підігрівом, терас, балконів, цоколів. Вона є ефективною при оздобленні поверхонь без зняття старої плитки, способом «плитка на плитку». Використовують для зовнішніх та внутрішніх робіт. Клейова суміш CERAMIC M-21 характеризується підвищеною адгезією та механічними властивостями, еластичністю, стійкістю до періодичних деформацій та температурних коливань, є водостійкою, морозостійкою, екологічно чистою.
 

Склад

Цементно-піщана суміш з модифікуючими добавками та мінеральними наповнювачами.
 

Застосування

Основа, на яку будуть викладати плитку, повинна бути міцною, сухою, очищеною від пилу, бруду та залишків інших речовин, які можуть знизити адгезію клейового розчину. Клей насипати у ємність з водою з розрахунку 0,2-0,23л на 1кг сухої суміші, одночасно перемішуючи дрилем до отримання однорідної, еластичної маси. Клейовий розчин витримати 5 хвилин, після чого знову перемішати та використати на протязі 2,5 годин. Отриману клейову суміш наносять суцільним шаром товщиною 3-12мм (залежно від нерівностей основи) на поверхню. Потім вирівнюють зубчаcтим шпателем. Розмір зубця шпателя підбирають в залежності від величини плитки: 
 

Розмір плитки Розмір зубця
8 x 8 мм – для плитки розмірами 200 x 200 мм – 300 x 300 мм
10 x 10 мм – для плитки розмірами 300 x 300 мм – 400 x 400 мм
12 x 12 мм – для плитки розмірами 400 x 400 мм
більше 12мм – для плитки розмірами 600 x 600 мм

Після цього по черзі викладають плитку на поверхню, рівномірно притискаючи її до основи. Коригування положення плитки можна виконувати до 20 хвилин.
Деякі види облицювальних матеріалів через нерівності своєї зворотньої сторони потребують додаткового нанесення клею в місцях заглиблення. В таких випадках,тільки після нанесення клейової суміші на основу та додатково на плитку можна розраховувати на максимальне проявлення основних механічних властивостей клейового розчину.
 

Умови використання 

Використовувати клейову суміш при темературі від +5ºС до +30ºС та відносній вологості повітря не більше 80%. Поверхню стін під час виконання робіт слід оберігати від попадання прямих сонячних променів та дощу. Не виконувати роботи при сильному вітрі. Після закінчення робіт інструмент помити водою. На максимальну ефективність вищенаведених рекомендацій можна розраховувати при використанні клейового розчину при температурі +20ºС та відносній вологості повітря 60%. Тоді затвердіння клею відбувається після 24-х годин. За інших умов цей показник може змінюватися.
 

Запобіжні заходи

Під час виконання робіт берегти очі та шкіру. У випадку попадання клейового розчину в очі, негайно промити їх водою, при небхідності звернутися за допомогою до лікаря. Не виливати в каналізацію невикористаний клейовий розчин. Залишки продукту утилізувати як будівельне сміття.
 

Упаковка та зберігання

Суха клейова суміш CERAMIC M-21 фасується в паперові мішки по 25 кг, 42шт. на піддоні. Гарантійний термін зберігання в сухих складських приміщеннях на піддонах, у фірмових мішках – 12 місяців від дати виготовлення,вказаної на упаковці. Номер партії відповідає даті виготовлення.
 

Технічні характеристики

Склад Цементно-піщана суміш з модифікуючими добавками та мінеральними наповнювачами
Кількість води для приготування клейової суміші 0,2-0,23 л на 1кг сухої суміші
Час використання готового розчину до 2,5-х годин
Міцність зчеплення з основою більше 1,1 МПа
Температура використання клейової суміші від +5оС до +30оС
Температура експлуатації від -40оС до +80оС
Товщина шару до 3-12 мм
Коригування облицювального матеріалу до 20 хвилин
Затвердіння при температурі +20°С та
відносній вологості повітря 60%
після 24-х годин
Морозостійкість не менше 75 циклів
Розхід:
(залежно від нерівностей основи та зворотньої сторони облицювального матеріалу)

4,9-8,2 кг/м²